Zima

Zažij zimu naplno nejen na lyžích

Vítejte na stránce projektu "Zažij zimu!"

Už odmalička miluju zimní sporty a veškeré  aktivity, které můžeme provozovat v mrazivém počasí. Ve třech letech mě rodiče naučili lyžovat i bruslit a od té doby si užívám každou zimu plnými doušky. 

Moje láska k zimě se ještě prohloubila poté, co jsem se přestěhoval na sever do Švédska. Zjistil jsem, že sever Evropy nabízí neuvěřitlné množství zimních aktivit, sportů a radovánek. Napočítal jsem jich 40 a musel jsem je všechny hned vyzoušet 🙂

Otestoval jsem vše od různých druhů lyžování přes přespání v iglů či ledovém hotelu až po závody v sobím spřežení nebo sledování polární záře. Všechny tyto zážitky si nemůžu nechat jen pro sebe, a proto jsem se rozhodl, že vám je postupně ukážu. Prozradím tipy, vlastní zkušenosti a představím nejlepší lokality pro danou aktivitu a to jak v Česku, tak v zahraničí. Bude z toho nová kniha? Pojďme se na projekt podívat podrobněji!

Proč projekt "Zažij zimu"?

Od dob pandemie se stal zdravý životní styl důležitou součástí našeho života a to můžeme vidět také v přírodě. V létě přibylo horalů, běžců i cyklistů a v zimě se zaplnili jak lyžařské sjezdovky, tak běžkařské tratě a zamrzlá jezera. Právě pro aktivní sportovce je moje budoucí kniha určena.

Ale nejen pro ně! Mým cílem je ukázat kromě klasických zimních aktivit, které všichni znají, také ty netradiční. Zima nabízí tolik možností a každý si může vybrat. V dnešní době slýchávám od rodiny, kamarádů i na sociálních sítích často slova typu: „Kdy už ta hrozná zima zase skončí? Zima by se měla zrušit.“ a podobně. Těmto větám nerozumím. Vždyť zima je to nejkrásnější, co máme 🙂 Touto knihou bych chtěl změnit názor lidí na zimu. Chci všem ukázat, kolik zábavy a jaká dobrodružství může člověk během nejchladnějšího ročního období zažít. Ideální vánoční dárek!

 

Seznam všech zimních aktivit

Koukni na zimní aktivity podrobněji ve článku níže.

Když se řekne „zimní aktivity“, určitě si vybavíte bruslení, běžky, sjezdové lyžování nebo hokej. Napadají vás ale další? Klikněte na odkaz níže a podívejte se na 40 zimních aktivit, které jsou součástí tohoto projektu.

Ochutnávka fotek projektu

Kliknutím koukněte na vybrané fotky projektu "Zažij zimu."