Koruna Česka

Poznej se mnou nejvyšší hory naší vlasti

Vítejte na stránce o českých horách

Rád bych vám představil můj nový projekt, který jsem uskutečnil mezi lety 2021 a 2022. Projekt Koruna Česka Vznikl vlastně náhodou „díky covidu“. Během pandemie byly cestovatelské možnosti omezené, a tak jsem se rozhodl procestovat naši krásnou zemi.

Nejdřív jsem chtěl přejít nejvyšších 16 českých pohoří jen na podzim, ale na našich horách se mi tak zalíbilo, že jsem se vrátil ještě jednou v zimě. Z výletů jsem si odnesl nádherné snímky naší krajiny a zažil tolik zajímavého, že to dalo na celou knihu.

Jsem rád, že jsem měl konečně šanci české hory pořádně poznat. Česká kultura, kuchyně a smysl pro humor jsou nenahraditelné a jen se potvrdilo přísloví: Všude dobře, doma nejlépe.

A víte, co je ale nejlepší? Vy, kteří žijete v naší krásné zemi, máte všechna tato pohoří za humny. Na České republice je nádherné, že se všude dá dojet autem nebo vlakem maximálně za půlden. Poznejte české hory se mnou. Kniha vyšla 17. listopadu 2022 a můžete si ji objednat níže!

Přečtěte si celý příběh Koruny Česka

Kniha Vás provede všemi pohořími, které mají nejvyšší vrchol nad tisíci metrovou hranicí. Máme jich u nás 16. Dokážete je všechny vyjmenovat?

Kniha vám ukáže nádherné výhledy, nejútulnější horské chatičky i hloubi horských lesů. Nabídne spoustu tipů na jedno i vícedenní přechody pohoří v létě a také ukáže možnosti, jak si hory užít v zimě, ať už na sáňkách, běžkách, skialpech, nebo sněžnicích.

Kromě toho se v knize dočtete spoustu zajímavostí. Co má člověk dělat, když jej zastihne v horách bouřka? Jak se v Česku řeší problémy s kůrovcem? Nebo jak to bylo s kyselými dešti v Krušných horách? Nebudou chybět ani vtipné historky. Zjistíte, jak se (ne)má chodit bez plavek do sauny, na co si dát pozor, když jdete na polské chatě na záchod nebo kde na horách uspořádat nejlepší rozlučku se svobodou. Tak schválně, jaká dobrodružství v Česku zažijete vy?

Jen na této stránce navíc knihu dostanete přímo od autora s věnováním. 

Máš zájem o knihu?

Přečti si zajímavosti o horách z celé ČR a získej inspiraci na další výlet

Co o knížce říkají čtenáři?

Přečtěte si reakce prvních čtenářů
Vaše kniha mě moc baví. Taky chodím po horách a kromě Kamence a Libína všechny znám. Králičák je moje srdcovka, tam jezdím od roku 1984. Opravdu moc fajn se to čte, u každé hory vzpomínám na své zážitky. Kniha bude perfekntí dárek na Vánoce!

Ivana Auingerová
Redaktorka
-
Albatros Media
Vážený pane Zaorale, poměrně náhodou jsem před koncem loňského roku objevil Vaši knihu Koruna Evropy a posléze i druhou knihu Koruna Česka. Už mám obě dávno koupené a přečetl jsem je jedním dechem. Vaše projekty jsou velká pecka a skvělá inspirace!

Honza Griger
Čtenář

Vybrané fotky z knihy

Kliknutím koukněte na některé fotky z knihy.

V první galerii najdete letní a podzimní fotky. V druhé zimní a jarní. Poznáváte vybraná místa?